OSO
 

Evidea Mağazaları

Evidea 01-retail store
Evidea 02-modern store
Evidea 03-zincir magaza
Evidea 04-magaza tasarimi
Evidea 05-modern magaza
Evidea 06-yeni magazalar
Evidea 07-store design
Evidea 08-tasarim magaza
Evidea 09-trend magazalar
Evidea 10-tasarim magazalar

Proje, ev dekorasyonu ve ev ürünleri konularında perakende mağazacılık sektörüne giriş yapan Evidea markasına ait zincir mağazalar konseptidir. Ürün gamı itibarı ile hedef kitlesini bayan tüketicilerin oluşturması, tasarımın ana verilerinden biridir. Bu doğrultuda ağırlıklı olarak bayanlara hitap eden, renk kullanımının öne çıkartıldığı, eğrisel ve kıvrımlı formların mimari çizgileri oluşturduğu bir tasarım dili oluşturulmuştur. Girişten itibaren başlayarak, mağazanın tümüne yayılan ve her biri ayrı kategorileri temsil eden bulut formlu ögeler, farklı renklerdeki kumaş kullanımı ve eğrisel formları ile dikkat çeker. Bu ögeler sayesinde hem mağazanın büyüklüğü ve ürün zenginliği müşterilere hissettirilirken, hem de kategori geçişleri tariflenir. İlave olarak bahsedilen eğrisel formlu biçim dili, aydınlatma armatürlerindeki kullanımı ile pekiştirilmiş ve bu konsept vurgusu öne çıkartılmıştır.  Ayrıca mağaza cephesinde yer alan giriş takları da firma logosundan esinlenerek yeniden yorumlanmış ve ev formunu temsil etmesi hedeflenmiştir.

Genel itibarı ile mağaza ve market konseptlerinin harmanlanması talebi de ayrı bir tasarım verisi olarak değerlendirilmiş ve market ambiansının kaybolmaması da ayrıca önemsenmiştir. Bu maksatla,  müşterileri girişten itibaren karşılayan ve tüm kategorileri gezdiren bir iç yol tasarlanmış ve tüm kategoriler bu yol üzerinde konumlandırılmıştır.

Metropol AVM’de ilki hayat bulan bu konsept tasarım, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin tamamına yayılacak bir zincir mağaza formatında yoluna devam etmektedir.

Tasarım Ekibi :

Serhan Bayık, Ozan Bayık, Okan Bayık, Aylin Özdemir, Şevki Özger

İşveren :

Evidea

Tarih :

2019

Alan :

1500m2 - 2000m2

Fotoğraflar :

OSO Mimarlık