OSO
 

Avansas Yönetim Ofisi

KISIKLI / ISTANBUL
ofis-dekorasyonu-Avansas-11
ofis-dekorasyonu-Avansas-12
ofis-dekorasyonu-Avansas-13
ofis-dekorasyonu-Avansas-14
ofis-dekorasyonu-Avansas-15
ofis-dekorasyonu-Avansas-16
ofis-dekorasyonu-Avansas-17
office-interior-Avansas-18
office-interior-Avansas-19
office-interior-Avansas-20

Avansas Genel Müdürlüğü için yapılan ofis dekorasyonu projesi Kısıklı – İstanbul’da yer almaktadır. Kırtasiye ve ofis malzemeleri konusunda Türkiye’ deki önemli firmalardan biri olan Avansas, toplam 200 kişi kapasiteli ofis mekanları, 4 kata yayılan 1.600 m2’ lik bir alana sahiptir. Bu sebeple oldukça yoğun ve sıkışık bir kurguya sahiptir. Bu yoğunluğu azaltmak ve sosyal donatılara yer açmak için, yönetim kurulu hariç tüm katlar açık ofis planlamasında tasarlanmıştır.

Firma kurumsal kimliğine paralel olarak, tasarlanan mekanlarda yalınlık ve basitliği temel alan; hesaplı mimari çözümler bulunması doğrultusunda bir konsept belirlenmiştir. Bu doğrultuda giriş holünde yer alan resepsiyon bankosu ve oturma elemanları, firmanın kendi sevkiyatlarında kullandığı karton kutulardan oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede hem kullanıcıların hem de ziyaretçilerin firma hakkındaki ilk izlenimleri, kurumsal kimlik kararları doğrultusunda biçimlendirilmiştir. Benzer kurgu ile Avansas’ ın diğer katlarındaki açık ofis alanları da, özellikle ham malzeme kullanımının ağırlık kazandığı bir konseptte oldukça yalın bir mimari üslupta tasarlanmıştır.

Genel anlamda; Avansas Yönetim Ofisi projesinde, marka kurumsal kimliği – faaliyet alanı ve kullanıcı profili ile örtüşen bir konsept kurgusu, temel tasarım problematiği olarak belirlenmiş;  dolayısı ile mekana, aidiyet hissi kazandırılması hedeflenmiştir.

Tasarım Ekibi :

Ozan Bayık, Serhan Bayık, Okan Bayık, Erkan Cecen, B.Bahar Cicekci

İşveren :

Avansas

Tarih :

2016

Alan :

1600 m2

Yer :

Kısıklı / Istanbul

Fotoğraflar :

OSO Mimarlık