OSO
 

LAV Genel Müdürlüğü

KARTAL / ISTANBUL
modern-ofisler-Lav-01
modern-ofisler-Lav-02
modern-ofisler-Lav-03
modern-ofisler-Lav-04
modern-ofisler-Lav-05
modern-ofisler-Lav-06
modern-office-design-Lav-07
modern-office-design-Lav-08
modern-office-design-Lav-09
modern-office-design-Lav-10
modern-office-design-Lav-11

Türkiye’ nin önde gelen sofra camı ürticilerinden Gürallar’ in yeni markası “LAV” ve Gürallar yönetim kurulu için tasarlanan modern ofisler dir. Genel konsept kurgusu, markanın kendi kurumsal kimliğinden hareketle oluşturulmuştur. Bu maksatla; açık ofis düzeninde, şeffaflığın maximize edildiği ve marka kurumsal renklerinin ağırlıklı olarak kullanıldığı bir tasarım konsepti oluşturulmuştur. Ilave olarak, ofisin bir çok yerinde karşımıza çıkan diyagonal çizgi dokusu, Lav marka logosunun devamlılığı anlamında yorumlanarak, birer iç mekan ögesine dönüştürülmüştür.

Açık ofis konseptinin yarattığı dezavantajlardan akustik sorunlar ve açık ofislerin tekdüze sıkıcılığı; hem plan kurgusu, hem de özel malzeme kullanımı ile önlenmiştir. Bu doğrultuda, çalışma mekanlarının arasında, lounge ve kitaplıktan oluşan bir sosyalleşme alanı planlanmış ve açık ofislerin bahsedilen bu tekdüze sıkıcılığının önüne geçilmiştir. Ilave olarak açık ofislerde sıklıkla yaşanan akustik problemler, yüksek yoğunluklu cam yünü panellerin tavanda, adeta asma tavan niteliğinde kullanımı ile önlenmiştir.

Genel anlamda; Gürallar – Lav genel müdürlüğü için tasarlanan bu ofis mekanının, kendi firma kimliği – faaliyet alanı ve kullanıcı profili ile örtüştürülmesi ve entegrasyonu temel tasarım problematiği olarak belirlenmiş;  dolayısı ile mekana, aidiyet hissi kazandırılması hedeflenmiştir.

Yapı – Ekim 2015 / LAV GM

İnşaat Dünyasi-Şubat2019 / LAV GM

Tasarım Ekibi :

Ozan Bayık, Serhan Bayık, Okan Bayık, Erol Yurdakul, A.Emre Mert

İşveren :

Gürallar LAV

Tarih :

2014

Alan :

2600 m2

Yer :

Kartal / Istanbul

Fotoğraflar :

OSO Mimarlık