OSO
 

Sibel Lojistik

İSTANBUL
Ofis Dekorasyonu-Sibel-001
Ofis Dekorasyonu-Sibel-002
Ofis Dekorasyonu-Sibel-003
Ofis Dekorasyonu-Sibel-004
Ofis Dekorasyonu-Sibel-005
Ofis Dekorasyonu-Sibel-006
Ofis Dekorasyonu-Sibel-007
Ofis Dekorasyonu-Sibel-008
Ofis Dekorasyonu-Sibel-009

Uluslararası taşımacılık hizmeti veren Sibel Lojistik firması için tasarlanan ofis dekorasyonu projesidir. Proje kapsamı, mevcut yönetim ofislerinin büyütülmesi amacıyla tasarlanan bir ofis katı ve binaya ait giriş holü mekanlarından oluşmaktadır.

Projenin ana konseptini, firmanın faaliyet gösterdiği lojistik sektörü ile bağlantılı olarak, konteyner fikrinden esinlenilmiş trapez saç duvar kaplamaları ve yol fikri oluşturmaktadır. Bu kurgu, çalışma alanlarını sirkülasyon koridorlarından ayıran seperatörler ile desteklenerek, mekana kimlik kazandırılmıştır. Bu seperasyonlar üzerinde yazan “motto” lar sayesinde, personel motivasyonu, takım çalışması ve mekan aidiyeti duyguları pekiştirilmektedir. Bu sayede ofis içi verimin arttırılması ve personel ilişkilerindeki bağlılık ve aidiyet gibi kazanımların arttırılması hedeflenmiştir.

Mekan tasarımında kıvrımlı ve eğrisel bir biçim dilinin tercih edildiği ofis dekorasyonu sayesinde, kurum kültürü ile örtüşen, modern bir ofis tasarımı elde edilmiştir.

Tasarım Ekibi :

Ozan Bayık, Serhan Bayık, Okan Bayık, Buse Günaydın, Nazlı Yenigül, Berker Varol

İşveren :

Sibel Lojistik

Tarih :

2022

Alan :

300 m²

Yer :

İstanbul