OSO
 

Garanti Barter Genel Müdürlüğü

KOZA PLAZA / ISTANBUL
ofis-ic-dizayn-GarantiBarter-01
ofis-ic-dizayn-GarantiBarter-02
ofis-ic-dizayn-GarantiBarter-03
ofis-ic-dizayn-GarantiBarter-04
ofis-ic-dizayn-GarantiBarter-05
ofis-ic-dizayn-GarantiBarter-06
ofis-ic-dizayn-GarantiBarter-07
office-interior-design-GarantiBarter-08
office-interior-design-GarantiBarter-09
office-interior-design-GarantiBarter-10
office-interior-design-GarantiBarter-11
office-interior-design-GarantiBarter-12

Garanti Barter Genel Müdürlük için yapılan ofis iç dizayn projesi, 850 m² lik ofis alanı ile Istanbul – Tekstilkent A Blok’ta yer almaktadır.  Toplam 75 kişilik personel kadrosuna sahip firma, dairesel planlı bir iş merkezinde bulunmaktadır. Tasarım prensibi olarak; yönetici odaları ve birbirinden farklı-bağımsız departmanlar kapalı hacimlerde; geriye kalan tüm alanlar ise açık ofis kurgusunda planlanmıştır. İç mekan tasarımları; “Barter” sektörünün önemli markalarından biri olan firmanın müşteri ve ziyaretçilerine, samimi ve şeffaf bir mekan oluşturma prensibi ile şekillendirilmiştir. Bu doğrultuda özellikle giriş holü ve toplantı odası ön plana çıkmaktadır. Toplantı odasının büyüklüğüne nispetle, mekanın yükseklik algısını arttırmak için, tavanda “ayna asma tavan” kullanılmıştır. Ayrıca toplantı odasının farklı kullanım amaçlarına hizmet etmesi için bir tribün platformu oluşturulmuş ve bu alan, otomasyon kontrollü bir perde sistemi ile ayrıştırılmıştır. Yönetici odalarının tasarımlarında, farklı kuşaklarda ve beğeni tarzındaki kişilerin özel istekleri doğrultusunda tarz değişikliği yaratılmıştır. Garanti Barter ofisinin genelinde ve bazı yönetici odalarında modern bir tasarım dili kullanılmasının yanında, 2 farklı yönetici odasında yarı klasik ve klasik tasarım biçimleri hayat bulmuştur.

Dairesel planlı mekanın merkezine yakın iç çemberinde sirkülasyon ve koridor alanı planlanmıştır. Bu bölge gerek akustik pergoleli asma tavanı, gerekse de döşeme kaplaması ile diğer mekanlardan ayrıştırılmıştır. Bu sirkülasyon alanı mekanın merkezinde, açık ofis ile bağlantılı olarak, bir cafeteria ve lounge alanı ile genişleyip ferahlar. Hem ziyaretçiler, hem de ofis çalışanlarının kullanımında olan bu alan, ortak kullanımlı bir meydan yaratarak, ofis içi sosyalleşmesine çok amaçlı katkı sağlar.

Genel anlamda; Garanti Barter ofisi için tasarlanan bu mekanının, firma kimliği – faaliyet alanı ve kullanıcı profili ile entegrasyonu temel tasarım problematiği olarak belirlenmiş;  dolayısı ile mekana, aidiyet hissi kazandırılması hedeflenmiştir.

Yapı – Eylül 2017 / Garanti Barter

Tasarım Ekibi :

Ozan Bayık, Serhan Bayık, Okan Bayık, Tuğba Kılınç, Kardelen Alptekin, Sükrü Yetiş

İşveren :

Garanti Barter

Tarih :

2017

Alan :

850 m2

Yer :

Tekstilken / Istanbul

Şantiye Yönetimi :

OSO Mimarlık

Fotoğraflar :

OSO Mimarlık