OSO
 

Borsa İstanbul – BisTech Ofisi

ISTINYE / ISTANBUL
ofis-ic-mimarlik-Bistech-11
ofis-ic-mimarlik-Bistech-12
ofis-ic-mimarlik-Bistech-13
ofis-ic-mimarlik-Bistech-14
ofis-ic-mimarlik-Bistech-15
ofis-ic-mimarlik-Bistech-16
office-space-Bistech-17
office-space-Bistech-18
office-space-Bistech-19
office-space-Bistech-20

Borsa İstanbul A.Ş.’nin bünyesindeki BisTech için yapılan ofis iç mimarlık projesidir. Bilişim sistemleri departmanı olarak çalışan BisTech ofisi, BİAŞ İstinye Kampüsü’ ndeki yeni binada yer almaktadır. Tek katta 2.140 m2 lik bir alanda konumlanan ofisin, yazılım sektöründe çalışan oldukça genç bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır.  Bu doğrultuda ofis iç mimari konsepti, hem kullanıcı profili, hem de markanın kurumsal kimliği üzerine temellendirilerek tasarlanmıştır. Bilişim sektörünün omurgasını oluşturan devre sistemleri, aynı zamanda markanın logosunda da yer almaktadır. Bu ana fikirden hareketle, ofis iç mimarisinde eğrisel formların hakim olduğu ve devre biçim dilinin yorumlanarak mekana yansıtıldığı bir mimari üslup benimsenmiştir.

Ofis iç mimari tasarımı, açık ofis kurgusu üzerine kurulan mekanda, modern çalışma ortamlarının gereklilikleri olan bireysel çalışma alanları, sosyal alanlar, kafeterya bağlantılı iç bahçeler yer almaktadır. Doğal ışık kullanımını en üst düzeye taşıyacak yerleşim planının yanı sıra, akustik önlemler, konforlu yapay ışık kullanımı ve enerji verimliliği konularında da özel önlemler alınmıştır.

Genel itibarı ile, teknoloji ile iç içe, yeni ve çağdaş ofis alışkanlıklarına cevap verebilen, aynı zamanda enerji verimliliğini gözeten ofis iç mimari tasarımı, aynı zamanda firma kimliği ile örtüşen mekanlar sunmaktadır.

Tasarım Ekibi :

Serhan Bayık, Ozan Bayık, Okan Bayık, Gülsenem Sutcu, Erkan Çeçen, Sevki Özger, Aylin Özdemir

İşveren :

Borsa Istanbul A.Ş.

Tarih :

2019

Alan :

2140 m2

Yer :

Istinye / Istanbul