OSO
 

Yapı Kredi Genel Müdürlüğü

LEVENT / ISTANBUL
ofis-tasarimi-YapiKredi-21
ofis-tasarimi-YapiKredi-22
ofis-tasarimi-YapiKredi-23
ofis-tasarimi-YapiKredi-24
ofis-tasarimi-YapiKredi-25
ofis-tasarimi-YapiKredi-26
office-interior-YapiKredi-28
office-interior-YapiKredi-27
office-interior-YapiKredi-29
office-interior-YapiKredi-30

Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlük ofis tasarımı, Levent Plaza’ da yer alan toplam 8.320 m2’ lik ofis alanı tasarımıdır. 23 katı bulunan genel müdürlük binasının, 760 m2’ lik toplam 18 katı birbirinin tekrarı olup, bu tip katlar ve ilave çalışma alanlarına ait ofis dekorasyonu projelerini içerir. Markanın sloganı olan “Türkiye’ nin Dijital Bankası” fikrinden hareketle iç mekan konsepti, dijital ve teknolojik mekan algısını yansıtacak – pekiştirecek şekilde tasarlanmıştır. Bu doğrultuda dijitalliği temsil eden biçim dili, mimari anlamda yorumlanıp, mekan bileşenlerine entegre edilmiş ve bir mimari üslup oluşturulmuştur. İlave olarak marka kurumsal kimliği ve logosu, benzer şekilde birer mekan bileşeni olarak kullanılmış ve ofis tasarımına kurumsal kimlik vurgusu kazandırılmıştır. Bu sayede kullanıcıların aidiyet duygusu kazanmaları ve dolayısı ile mekanı sahiplenmeleri hedeflenmiştir.

Açık ofis planlamasına sahip mekanlarda, doğal ışık kullanımını arttırmak için çalışma alanları pencere kenarlarında, toplantı ve bireysel çalışma alanları çekirdeğe yakın iç kısımlarda planlanmıştır. Bu sayede enerji verimliliği arttırılmıştır. Ayrıca bireysel mahremiyeti sağlayan tekil çalışma alanları, telefon odaları ile lounge tarzı oturma ve sosyal alanlar, tasarımda yer almaktadır.

Genel anlamda, kurumsal kimlik ile örtüşen, teknoloji entegrasyonu yüksek, enerji verimliliği gözetilen ve modern ofis hayatının ihtiyaçlarına cevap veren bir konsept ofis tasarımı oluşturulması hedeflenmiştir.

Tasarım Ekibi :

Serhan Bayık, Ozan Bayık, Okan Bayık, Gülsenem Sutcu, Erkan Çeçen

İşveren :

Yapı Kredi Bankası

Tarih :

2018

Alan :

8.320

Yer :

Levent / Istanbul