OSO
 

Wıll Teknik

BAHÇEŞEHİR / İSTANBUL
fit-out-magaza-dekorasyonu-Will-001
fit out magaza dekorasyonu-Will-002
fit out magaza dekorasyonu-Will-003
fit out magaza dekorasyonu-Will-004
fit out magaza dekorasyonu-Will-005
fit out magaza dekorasyonu-Will-006
fit out magaza dekorasyonu-Will-007
fit out magaza dekorasyonu-Will-008
fit out magaza dekorasyonu-Will-009

Will Teknik projesi, nalburiye mağazası ve yönetim ofisi amacıyla hazırlanan, fit out mağaza dekorasyonu işidir. Bu kapsamda tasarım, projelendirme ve anahtar teslim şantiye yönetimi hizmetleri verilerek tamamlanan bir iç mekan projesidir.

İnşaat malzemelerinin satılacağı mağazanın konseptinde; inşaat sektörünün vazgeçilmez bir ekipmanı olan “iskele” fikrinden ilham alınmıştır. Girişte planlanan galeri mekanının tüm duvarlarına örülmüş olan iskeleler, mekana kazandırdığı sergileme alanları ile projenin ana kurgusunu oluşturur. Bu konsepti destekleyecek şekilde, mağaza katında çokça kullanılan ham osb malzemesi ile de; inşaat sektörüne referans veren konsept vurgusu pekiştirilmiştir.

Yönetim ofisine ait mekanlar çelik bir asma kat inşa edilerek, üst katta planlanmıştır. Oldukça kompakt bir yapıya sahip ofis mekanlarına, eğrisel formlar ve modern bir tasarım üslubu hakimdir. Tasarım ve projelendirme hizmetleri ile fit out dekorasyon hizmetinin verildiği proje, 480 m2 alanı ile Istanbul Başakşehir’ de yer almaktadır.

Tasarım Ekibi :

Okan Bayık, Serhan Bayık, Ozan Bayık, Nazlı Yenigül, Berker Varol, Buse Yavaş

İşveren :

Mesut Paksoy

Tarih :

2022

Alan :

480 m²

Yer :

Bahçeşehir - İstanbul

Şantiye Yönetimi :

OSO Mimarlık

Fotoğraflar :

OSO Mimarlık