OSO
 

Avansas Zincir Mağazaları

magaza-mimari-dekorasyonu-avansas-01
magaza-mimari-dekorasyonu-avansas-02
magaza-mimari-dekorasyonu-avansas-03
magaza-mimari-dekorasyonu-avansas-04
retail-shop-interior-avansas-05
retail-shop-interior-avansas-06
retail-shop-interior-avansas-07
retail-shop-interior-avansas-08

E-ticaret sektörünün kendi alanında lider firmalarından biri olan Avansas için tasarlanmış zincir mağaza mimari dekorasyonu ve iç mimari projelendirme işidir. İlki Mecidiyeköy, ikincisi Ataşehir – Watergarden Amv’ de hayata geçirilen projeler ile firma, perakende sektörüne giriş yapmıştır.

Mağazanın kullanıcı hedef kitlesini, ofislere yönelik alışveriş yapan, hızlı ve hedefe yönelik hareket eden bir profil oluşturur. Bu doğrultuda mağaza konseptindeki ana fikir; bu kullanıcı profiline, hedeflerinin dışındaki ürünler hakkında bilgilendirme yapılarak müşterileri daha fazla mağazada tutmak ve çapraz satış etkisi yaratmaktır.

Bir ofisin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ürün gamına sahip olan mağazalardaki ürünler toplam 8 farklı kategori altında gruplandırılmıştır. Bu kategoriler aynı zamanda müşterilerin ürün çeşitliliği hakkında bilgilendirilmesi ve mağaza içi yönlendirme amacıyla özellikle vurgulanmak istenmiştir. Bu doğrultuda kategori isimleri, tabela ve aydınlatma fonksiyonlarının entegre edilmesiyle tasarlanarak, önemli bir mekân bileşeni olarak vurgulanmıştır.

Genel itibari ile mağaza ve market tasarımlarının bir harmanlaması olarak tasarlanmış mekan, sade ve minimal tasarım dili ile ürünlerin ön plana çıkmasına katkı sağlar.

Tasarım Ekibi :

Serhan Bayık, Ozan Bayık, Okan Bayık, Şevki Özger, Aylin Özdemir

İşveren :

Avansas

Tarih :

2020 - 2021

Alan :

500m2 - 600m2

Fotoğraflar :

OSO Mimarlık